Gdzie kupić daktyle najwyższej jakości?

Chciałbyś spróbować czy też wprowadzić na stałe do swojej diety najlepsze daktyle? Nie wiesz tylko, gdzie kupić daktyle najwyższej jakości? Ten tekst powstał właśnie dla Ciebie!

Gdzie kupić daktyle? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy wymienić kilka istotnych aspektów, które warto wziąć pod uwagę, stojąc przed zakupem daktyli.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie daktyli?

Ważną kwestią jest rodzaj opakowania. Daktyle dostępne na targach najczęściej przechowuje się w wielkich, plastikowych workach. Tam panują idealne warunki do powstawania grzybów. Te z rodzaju Aspergillus wytwarzają produkt przemiany materii zwany aflatoksynami, które są groźne dla naszego zdrowia. Gromadzą się one w wątrobie i zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwór wątroby. Zatrucie aflatoksynami objawia się biegunką, nudnościami i wymiotami, a także może wywołać reakcje alergiczne, takie jak: wysypka na skórze, duszności czy obrzęk dróg oddechowych. Co więcej, długotrwałe spożywanie tych związków osłabia układ odpornościowy i jest szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży, gdyż grozi uszkodzeniem płodu.

Jeśli kupujesz daktyle pakowane fabrycznie – nie musisz obawiać się grzybów. Wybierając miejsce, gdzie kupić daktyle, warto jednak zwrócić uwagę na etykiety oferowanych produktów. Najlepiej jeśli w składzie znajdują się jedynie daktyle. Unikaj owoców, które w składzie mają wypisany na pierwszym miejscu cukier. Niektórzy producenci używają także dwutlenku siarki, by zabezpieczyć owoce przed rozwojem drobnoustrojów i nadać daktylom atrakcyjny, błyszczący brązowy kolor. Dwutlenek siarki może być również niebezpieczny dla zdrowia – jego nadmiar wywołuje reakcje alergiczne, a także zmniejsza przyswajalność witamin dostarczanych w pożywieniu. Jakich jeszcze konserwantów w składzie należy unikać?

  • benzoesanu sodu (E 211) lub kwasu benzoesowego (E 210);
  • sorbinianu potasu (E 202);
  • sorbinianu sodu (E 201).

Najlepsze Daktyle – certyfikowana jakość

Jako zespół Najlepsze Daktyle od lat zajmujemy się sprowadzaniem tych owoców do naszego kraju. Produkty pozyskujemy od zaufanych producentów, a cały proces jest przez nas kontrolowany na każdym etapie. Dokładamy wszelkich starań, by móc oferować swoim klientom owoce najwyższej jakości. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz daktyle posiadające certyfikaty: Europejski Certyfikat Ekologiczny (Zielony Liść) oraz Global G.A. P.

  • Europejski Certyfikat Ekologiczny (Zielony Liść) to gwarancja dla produktów ekologicznych z państw członkowskich Unii Europejskiej. Zapewnia, że w składzie znajduje się ponad 95% produktów pochodzących z rolnictwa ekologicznego.
  • Global G.A.P. zapewnia bezpieczeństwo produkcji żywności od posadzenia nasiona, po wydanie produktu końcowemu odbiorcy. Ten certyfikat jest potwierdzeniem, że gospodarstwo produkuje w sposób zrównoważony i zgodny z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej.

Zastanawiasz się, gdzie kupić daktyle najwyższej jakości? Zapraszamy do naszego internetowego sklepu Najlepsze Daktyle! W swojej ofercie mamy różne odmiany daktyli z Iranu, Izraela, Arabii Saudyjskiej, Namibii czy RPA. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl